Információ, sajtókapcsolat:

Blau Zsuzsanna
marketing kommunikációs vezető
zsuzsanna.blau@maven7.com
+36 30 210 4830

Friss topikok

Twitter

Kövess minket a Facebookon is!

Hálózatokhoz, hálózatkutatáshoz kapcsolódó információk, tanulmányok.

2009.05.06. 14:11 ntwrk.blog

Földünk legtávolabbi pontja

Címkék: isten háta mögött úthálózat vasúthálózat newscientist föld legtávolabbi pontja tibeti fennsík tengeri közlekedés településhálózat

Nagyon szép és érdekes világtérképekkel járult hozzá létünkhöz a NewScientist.

Kattints a nagyobb képekért!

Az első kép azt mutatja, hogy a világ egyes pontjairól mennyi idő alatt lehet eljutni a legközelebbi, legalább 50 ezres városba. A világosabb színek a rövidebb, pár órás utazást jelentik, a vörösebb színek a sokórás utazást, a sötétbarna és fekete pedig a több napos utat jelentik. Láthatóak továbbá a főbb tengeri közlekedési útvonalak is.

Az derül ki a képről, hogy a világ legtávolabbi helye az 5200 méter magasan fekvő Tibeti-fennsík. Innen három hétig tart eljutni a legközelebbi városba: 20 nap gyaloglás és 1 nap autóval.

Itt egy kép a környékről.

 

 

Itt pedig a Föld vasúthálózatát láthatjuk. Míg Európában és az Egyesült Államokban kiterjedt vasúthálózatok vannak, addig például Afrikában alig.

 

 

 

Végül pedig itt van a tengeri közlekedés térképe is. Az élénkebb színek (kék, lila, sárga, majd vörös) a gyakrabban használt útvonalak.

Néhány további képért és az eredeti cikkért kattints ide.

Szólj hozzá!

2009.05.06. 12:16 ntwrk.blog

Iskolai klikkesedés

Címkék: hálózat diszkrimináció network kisebbségek társadalmi hálózat iskolai klikkesedés iskolai szegregáció iskolai diszkrimináció james moody iskolai hálózat

Általános- és középiskolában gyakran különülnek el klikkekbe a diákok. Ez különösen látványos lehet akkor, ha például bőrszín alapján történik. Mark Newman oldalán található ez a kép (mely James Moody cikkén alapszik).Egy amerikai iskola irányított barátság szociogramja látható rajta.

A zöld pontok jelentik a fekete diákokat, a sárga pontok a fehéreket, a rózsaszín pontok pedig az egyebeket. E dimenziók terén igen éles az elkülönülés, bár van némi keveredés is. A felső és alsó góc pedig kor alapján különülnek el: egyik a 6.-8. osztályt jelentő Middle School, a másik pedig a négyosztályos gimnázium. Mivel a nyolcadik osztályból általában egyenesen átkerülnek a szomszédos középiskolába, ezért az átfedés a felső és alsó gócok között. Feltételezhetjük továbbá, hogy az alsó gócok tetején az első gimnazisták vannak, akik még sok middle schoolbéli baráttal rendelkeznek, míg az alsó góc alján a felsőbb éveseket találhatjuk, akik már teljesen elszakadtak a korábbi társaságtól (azért is, mert middle schoolbéli barátaik azóta már szintén gimnazisták).

Szólj hozzá!

süti beállítások módosítása