Információ, sajtókapcsolat:

Blau Zsuzsanna
marketing kommunikációs vezető
zsuzsanna.blau@maven7.com
+36 30 210 4830

Friss topikok

Twitter

Kövess minket a Facebookon is!

Hálózatokhoz, hálózatkutatáshoz kapcsolódó információk, tanulmányok.

2012.09.26. 11:14 ntwrk.blog

Hálózatkutatók éjszakája

Címkék: blog kutatás hálózat konferencia social network hálózatkutatás kutatók éjszakája maven7 bloggerek halozata

A pénteki Kutatók Éjszakáján a Maven7 négy munkatársa is előadást tart.

Az idén hetedszerre megrendezésre kerülő előadássorozat pénteken várja az érdeklődőket a fővárosban és vidéken egyaránt. A kezdeményezés célja, hogy bepillantást nyújtson a különböző tudományterületekbe, és orientálja a pályaválasztás előtt álló fiatalokat. A célközönség természetesen sokkal szélesebb, kicsik és nagyok egyaránt részt vesznek – legalábbis ezt mutatják az évről évre növekedő látogatottsági adatok. Idén – munkatársainknak köszönhetően a hálózattudomány kulisszái mögé is bepillanthatnak az érdeklődők az alábbi előadásokon:

kéj.JPG 

16:00 - 16:40: Vásárhelyi Orsolya és Lovas Bence: A közösségi média rejtett hálózatai – szuperhősöktől az Internetes trollokig

Gondolkodtál már azon, hogy miért pont a Subba a legolvasottabb blog? És mitől válhat valaki a magyar blogszcéna „hub”-jává?  Érdekel, hogy mennyire hatékonyan működnek együtt például a szuperhősök?  Hogyan lehet kesze-kusza adathalmazokból színesebbnél, színesebb - és nem mellesleg - értelmezhető hálózatokat varázsolni? Kik a magyar IT téma internetes hangadói? Az előadás során a fenti példákon keresztül  tekintünk be a hálózatkutatás komplex adatelemzésre és egyedi vizualizációs megoldásaira épülő világába, ahol az adatok a hálózatokon keresztül szinte életre kelnek. Ideje megismerkedni az emberi viselkedés és a közösségi média szociálpszichológiájának legújabb diagnosztikai eszközével!

16:40 - 17:20: Tóth Szilvia és Ábel Dániel: A rejtett hálózatok ereje – hálózati diagnosztika  a szervezetfejlesztésben

Bár minden szervezetnek megvan a maga gondosan, és tudatosan felépített struktúrája, a formális rendszerek mellett - vagy helyett - mindenhol kialakulnak belső, sokszor a formális csatornák mellet megbúvó, informális együttműködési hálózatok is. Ezek a hálózatok valójában sokrétűbbek és nagyobb hatással vannak a szervezet teljesítményére és működésére, mint azt elsőre gondolnánk. Gondoltad volna, hogy kihat egy bankfiók teljesítményére, hogy a munkatársak együtt járnak ebédelni? Hogyan terjednek a pletykák a szervezetben? És ez miként fordítható át üzleti eredményességre? A klasszikus Mérei-féle szociometriát ötvözve a XXI. század legfiatalabb tudományának, és a modern technológia eredményeivel a szervezetek rejtett belső szerkezete láthatóvá válik. Az előadás során bemutatjuk, hogy miként lehet  a hálózatkutatás egyedi módszertana szervezetfejlesztők segítségére az együttműködések hatékonyságának növelésében, a motiváció javításában, a tudásmenedzsmentben, és még számtalan, a szervezet számára kiemelkedő értékkel bíró fejlesztésben.

 

Blokk: Vállalati hálók: vergődő és lubickoló kis- és nagyvállalatok belülről

Helyszín: Budapesi Corvinus Egyetem (1093 Budapest, Fővám tér 8., III-as előadó)

Időpont: Szeptember 28. péntek, 16:00-18:00

 

További információkért keressétek a rendezvény honlapját. Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Szólj hozzá!

2012.09.25. 09:47 ntwrk.blog

Mi fán terem a CSR, és mi köze a hálózatkutatáshoz?

Címkék: hálózat csr társadalmi felelősségvállalás hálózatkutatás fenntarthatóság maven7

A Maven7 új projektjébe civil szervezetek jelentkezését várja, akik ingyenes szervezetfejlesztésben vehetnek részt.

Mint vállalat, elérkezettnek láttuk az időt, hogy mi is kivegyük részünket a gyermekcipőben járó hazai CSR tevékenységből, és egy olyan területet választottunk, ahol úgy érezzük, segítségünk a legnagyobb hatással lehet. A harmadik, azaz non-profit szektor annak ellenére, hogy nem nyereségorientált, erősen kompetitív. Ebben a közegben különösen fontos, hogy egy jól felépített szervezet olajozottan működjön, és ezt a kompetenciáját kifelé is közvetítse. Október 31-ig olyan civil szervezetek jelentkezését várjuk, akik készen állnak mindent megtenni azért, hogy sikeresen teljesítsenek a támogatásokért és pályázati pénzekért folytatott versenyben. Az érdeklődőket honlapunkon részletes tájékoztató és jelentkezési lap várja, olvasóinkat pedig a CSR rövid története.

csr31.jpg

Az angol CSR (Corporate Social Responsibility), azaz a Vállalati Felelősségvállalás a 60-as és 70-es évek nyugati vállalati kultúrájában bukkant fel először, és egy új szemlélet kialakulásához vezetett a vállalati kultúrában. A stakeholder fogalom bevezetésével a vállalat tevékenysége által érintettek, illetve a vállalat tevékenységének formálói köre olyan szereplőkkel bővült, mint a környezet és a társadalom. A nyolcvanas évektől utóbbiak már nemcsak számokká redukált faktorként, hanem szerves tényezőként jelentek meg a vállalatok stratégiájában miután felfedezték, hogy állami és fogyasztói oldalról egyaránt kedvező visszhangot kaptak az ilyen irányú kezdeményezések. Az ezredfordulót követően komolyabb, jogi támogatást is kapott a tevékenység: 2009-ben Dánia például kötelezte 1100 legnagyobb vállalatát, hogy éves pénzügyi beszámolójuk mellé egy a CSR tevékenységeikről szóló jelentést is csatoljanak. 2010 novemberében az ISO a folyamatok sztenderdizálása végett jelentést is adott ki, amelyben a CSR irányvonalait vázolta fel. Hazánkban mintegy tízéves múltra tekinthet vissza a jelenség, ami jóval többet takar a környezetvédelemnél, 2008-tól pedig négy kategóriában CSR Hungary díjakat is osztanak.

A CSR egyik alapelve, hogy egy adott vállalat termelésével összhangban vegyen részt olyan tevékenységben, ami a fenntartható jövőt szolgálja, és nem közvetlenül profitorientált. A Maven7 a hálózatkutatásban szerzett tudását és tapasztalatát igyekszik majd átadni olyan civil kezdeményezéseknek, akikkel közvetlenül segíthetnek a fenntartható társadalmi fejlődésben.

 

Szólj hozzá!

süti beállítások módosítása