A virtuális veszélyek és az élelmiszerek példáján már láttuk, milyen veszélyesek a zárt rendszerek. Egy új esettanulmány most a kórházakat vette szemügyre.
Bár minden egészségügyi intézmény feladata, hogy meggyógyítson minket, a fagylalt jó párszor visszanyal. Egyes országokban olyan rossz a helyzet, hogy a kórházakban megfertőződők száma a betegek mintegy 10%-át teszi ki.
A Száll a kakukk fészkére Ratched nővére nemcsak Jack Nicholson életét veszélyeztetheti.
A fertőzési útvonalak feltérképezésére a SocioPatterns kutatói a Bambino Gesù gyermekkórház 119 dolgozóját szerelték fel RFID nyomkövetőkkel. A tag-ek a face to face kommunikációt, és ezzel a terjedés potenciális légi csatornáit követték le.
Az interaktív háló működése.
A kutatás kimutatta, hogy a nővérek lépnek a legtöbb emberrel kapcsolatba, ezért egy jövőbeli megelőző intézkedésnek rájuk kell majd fókuszálnia.
Nővérek/Betegek/Orvosok/Asszisztensek csoportbontása. Az első kép az orvosokat, a második a nővéreket mutatja.
Az RFID, a radio-frequency identification – ahogy a neve is sugallja – rádióhullámokon keresztül regisztrálja a vizsgált adatokat, és az MIT tudósai fejlesztették ki. A kutatók azt a faktort akarták kiküszöbölni, hogy a megfigyelt alanyok nem természetesen viselkednek, amikor megfigyelik őket, és így sok szervezeti kutatás nem lesz reprezentatív. A parányi nyomkövetők nemcsak a személyközi interakciók hosszát, hanem a testbeszédet és a kommunikálók közti távolságot is képes mérni. A Harvard Business Review a 10 legizgalmasabb innovációja közt tartja számon a találmányt.
Az interaktív térképet a Scientific American honlapján láthatjátok.